עוד שנה מסתיימת לה

שתפו

הבלוג שלי – יולי 2014

חברים יקרים ואהובים,
זה ממש בלתי נתפס במוח האנושי המוגבל שלי, שהנה שוב הסתיימה לה שנה. איכשהו, בעשייה רבת הפנים והגוונים שלנו כאן, אין משמעות לזמן אלא רק לחיים המלאים המתקיימים כאן יום-יום, שעה-שעה, וככה עוברת לה שנה במהירות האור ואני מוצאת עצמי כותבת שוב את הבלוג האחרון שלי לשנה זו.


בימים אלה אני עוסקת בסגירת השנה ותכניות לשנה החדשה. לסגור שנה זה לא כמו לסגור דלת וללכת, אלא זה חשבון נפש אישי ומקצועי עמוק ומשמעותי. שאלות רבות מעסיקות אותי, כמו: מה עשה את השנה הזאת מוצלחת יותר מהשנה הקודמת? מה לא עבד היטב ויש לתקן כדי שיעבוד טוב יותר עבורכם ועבורנו? מה להוסיף? מה להוריד? איך להגשים חלומות ולעמוד באתגרים נוספים בעבודתנו המשותפת? לאיזה מרחבים נוספים נועדה גישת העבודה שלנו? ועוד אין ספור שאלות ותהיות ומחשבות. והאמת – זה ממש זמן של הגות וגאווה גדולה להיות בתקופה כזו – דחוסה, מורכבת ומרגשת.
השנה הייתה באמת השנה הטובה ביותר, מאז ייסדתי את המרכז לפני כ-8 שנים, ומאז הפכנו להיות עמותה מסודרת לתפארת לפני כ-3 שנים. מה שהופך את השנה הזאת למוצלחת ביותר הוא בעיקר המקצועיות שלנו – פיתוח גישת העבודה והרחבתה למישורים רבים, הכשרת הצוות, התכנים בקבוצות, בחוגים ובפעילויות והקשר המעמיק והחזק בין כולנו.
כמו החיים עצמם – ככל שאנחנו חיים אותם קרוב ונוגע ולא עוברים בהם כאורחים, אנחנו מגלים את שליחותנו כאן כבני אנוש. אותו הדבר קורה, לדעתי, במרכז שלנו.
לפני כחודש חזרו המשלחות מאמסטרדם והיה מדהים, מדהים, מדהים! בעיני אין לטיולים האלה אח ורע בעבודת העצמה ובפיתוח יכולות רבות למשתתפים. לשנה הבאה אני מכינה לכם הפתעה בנוגע למשלחות…
אנחנו בעיצומן של ההכנות לפסטיבל "אקומוגלי" להנצחת מוגלי שלנו וסיום השנה. שלא כמו בשנים קודמות, השנה נחגוג את הפסטיבל בפארק כפר-סבא והולך להיות לנו אירוע מדהים. מקווה לראות את כולכם שם ורצוי עם חברים ומשפחה ושכנים…
נצא לחופשה קצרה מה-25 ביולי ונחזור לעבודה מלאה ב-17 באוגוסט. במהלך זמן החופשה, ייערכו במרכז סדנאות נהדרות ומיוחדות, עליהן ייצא פרסום בקרוב.
חברים יקרים, אני רוצה לקוות שאתם שותפים לתחושת הגאווה שלי, וגם אתם מסיימים את השנה במקום אחר ממה שהייתם כשהתחלתם אותה מבחינות רבות.
המסע שלנו לעולם לא יסתיים – לפחות כל עוד אנחנו כאן על פני האדמה – מסע לתוך עצמנו ואל האחר.
אוהבת אתכם בכל לבי,
רונית

מאמרים נוספים

משלחת הבית של רונית 2024 לפסטיבל לה גרנדה ספדה בורונה איטליה

איכות חיים של אנשים עם מוגבלויות