הכרת תודה

שתפו

הכרת תודה!
אהובי לבי היקרים,
חודש אוקטובר הוא החודש הכי אהוב עלי בשנה. ראשית – כי זהו חודש יום ההולדת שלי, ושנית – כי זוהי תקופת הסתיו האהובה עלי מאוד. הסתיו, שלא כמו עונות אחרות, משרה עלי סוג של רומנטיקה… ואני, למי שמכיר אותי, מכורה לרומנטיקה…


אני אוהבת את ציורי העננים בשמיים, את הצבעים השונים שיש לעולם מסביבנו, את הגוונים המתחלפים בטבע, והכי אני אוהבת את יום ההולדת שלי. זהו יום חג עבורי וכל שנה אני מתכננת איך לחגוג אותו עם אנשים שאני אוהבת ושאוהבים אותי. טוב, נו… קצת ילדותי ורומנטי, לא?
אני רוצה להקדיש את הבלוג שלי החודש – להכרת תודה! איכשהו זה מתחבר לי ליום שבו נולדתי ובאתי לעולם הזה, לחיים שעברו עלי על פני האדמה עד עכשיו ולעונת הסתיו.
ישבתי בבית והתחלתי לערוך רשימה של כל האנשים שאני מכירה להם תודה, ולא תאמינו – יש לי איזה אלף כאלה. כל כך התעייפתי, שהפסקתי וחשבתי – יו… איך אני עושה את זה? איך מביעים הכרת תודה לכל מי שליווה אותי בחיי, שהיה כאן תמיד עבורי, שקיים בתוך הלב שלי, שאוהב ומעריך אותי?
תוך כדי כתיבה הרגשתי מוצפת רגשית והלב שלי כמעט התפוצץ. חשבתי לעצמי – מתי פעם אחרונה הבעת הכרת תודה אוניברסלית כזו, לכל מי שאת רוצה באמת להודות? האמת היא שאף פעם לא עשיתי את זה! אתם שמכירים אותי יודעים שהמילה "תודה" שגורה היטב בפי ואני לא ממעטת להודות שוב ושוב. עם זאת, זה לא משהו שאנחנו עושים הרבה – להגיד או לכתוב עד כמה אנחנו באמת בהכרת תודה כלפי מישהו.
אולי גם זה קצת רומנטי, אבל עבורי זה חשוב, כי אני מרגישה שכל מה שיש לי, כל מה שהשגתי בחיים שלי, כל הדרך שעשיתי מהילדות ועד לשנה המתקדמת שבה אני נמצאת עכשיו – הם בזכות אנשים טובים שהיו ועדיין ישנם עבורי במהלך חיי. בזכותם למדתי את כל מה שאני יודעת היום, התפתחתי והתקדמתי למטרות חיי, אהבתי ונאהבתי יום אחרי יום, שנה אחרי שנה.
הדבר המופלא והקסום ביותר שגיליתי הוא שמרבית האנשים שעליהם אני מדברת מעולם לא עזבו אותי, או אכזבו אותי, או נטשו אותי. זהו החסד הגדול ביותר בחיי!
תודה לכל אלה (והם רבים כל כך) שידעו להגיש לי את ידם ברגעים של קושי ובלבול ועזרו לי למצוא את דרכי חזרה.
תודה לכל אלה שמסכימים להיות חלק מחיי ולא עוזבים את מקומם בלבי, גם ברגעים של אי נוחות ובהירות.
תודה לכל אלה המלווים אותי שנים רבות, באהבה ובמסירות, ויודעים השד יודע איך, להרגיע ולכוון, לומר את המילים המדויקות שיעזרו לי לחזור אל התבונה והרגישות שבי.
תודה לכל אלה שנשארו אמיצים וחכמים להצטרף אלי למחוזות לא מוכרים, ולעתים מוזרים.
תודה לכל אלה שמעולם לא הטילו בי ספק וידעו, מהיכרות מעמיקה אותי, שכוונותיי תמיד טובות וטהורות.
תודה לכל אלה שלא מפסיקים להאמין בי.
תודה לכל אלה שהצטרפו לחיי מאז ייסדתי את "הבית של רונית" – מפעל החיים שלי – ומוסיפים להיות חלק משמעותי בחיי בתמיכתם, באהבתם, במסירותם ובנאמנותם לדרך.
תודה לכל אלה שהיו ואינם. אותם אני נושאת בלבי לעד!
תודה אחרונה – לעצמי. תודה לך רונית שאינך מתייאשת, שרוחך תמיד נמצאת קרוב אליך כדי שתמצאי אותה, תנוחי בה ותמשיכי הלאה.
אני בהכרת תודה לרוח, לשמיים, לאדמה – מסגרת החיים שלנו.
תודה לכם אהובים יקרים!

מאמרים נוספים

אנשים עם מוגבלות ומלחמת חרבות ברזל