לו הייתי…

שתפו

שלום לכל הקוראים,
כבר הרבה זמן ששמתי לב שקורים בארץ דברים לא תקינים שצריך לטפל בהם – לא בצורה שמטפלים בהם היום. לכן הפעם בחרתי לכתוב על הנושא, מה היה קורה אילו הייתי ראש הממשלה.
לו הייתי ראש הממשלה הייתי חושב לפני הכול לעשות דברים ולא רק על הכיסא שלי. הייתי מוריד מחירים של מזון ודיור, הייתי מקצץ בכספים שמבזבזים על חרדים ועל התנחלויות, חרדים שחיים על חשבוננו ולא תורמים למדינה גם אם הם חושבים שהם מגינים על המדינה על ידי זה שהם מתפללים. את הכסף הייתי נותן למשפחות נזקקות שאין להם מספיק כסף והם חיים בעוני. הייתי מגדיל קצבאות לניצולי שואה שלא מקבלים מספיק כסף וגם הם חיים בעוני. הייתי עושה הכול כדי להשפיע על המפלגה שלי לא להכניס לכנסת כל אידיוט, צריך לבדוק לפני כן טוב טוב את העבר של כל אחד כזה כדי למנוע תופעות מבישות כמו אורן חזן.
לו הייתי שר הבריאות הייתי דואג שיהיו יותר רופאים, שייתנו יותר תשומת לב למטופלים. ראיתי תכנית של אמנון לוי בטלוויזיה על הרפואה הציבורית וסופר שם איך קשה לגשת לאחיות ולרופאים ובלתי אפשרי לקבל מהם התייחסות. הייתי גורם לזה שזה ישתנה, הייתי מבקש מהצוות הרפואי שיהיה יותר קשוב ויתייחס יותר לצרכים של החולים. מהניסיון שלי מביקורים בבית חולים אני יודע שרמת ההיגיינה בהם לא טובה, הייתי דואג שהם יהיו נקיים יותר. הייתי מחליף את האוכל בבתי החולים לאוכל יותר נורמלי.
לו הייתי שר השיכון הייתי עושה חוק שאפשר לגבות מחיר של השכרת דירה עד גבול מסוים, מי שלא יציית לחוק יקבל קנס. אותו הדבר הייתי עושה עם מכירת דירה.
לו הייתי שר החוץ הייתי נוהג בצורה יותר דיפלומטית, לא הייתי מדבר בטון מתלהם עם האמריקאים, הייתי משתדל לא לקלקל את היחסים איתם אלא מדבר ומסביר יותר. לא הייתי משפיל שגריר כמו שעשו לשגריר הטורקי גם אם אנחנו צודקים. הייתי רוצה לשנות את הקיפאון המדיני עם הפלסטינים, הייתי מזמין אותם לדו שיח ומשא ומתן כדי להגיע איתם לשלום. אני חושב שצריך להפחית את ההאשמות כלפיהם ואת צורת הדיבור, פחות להאשים אותם בהסתה ועידוד של טרור, גם אם זה נכון, כדי שגם הם לא יאשימו אותנו ברצח ילדים ועוד כל מיני שקרים, ככה אולי נצליח לקיים איתם משא ומתן. הייתי דואג להסברה טובה בעולם כי ההסברה שלנו על הפנים.
לו הייתי השר לביטחון פנים הייתי אוסר על סלקציה שעושים לאתיופים בכניסה למועדונים ומקומות בילוי. הייתי גורם שהידיים של המשטרה לא יהיו כל כך "קלות על ההדק" במיוחד כשזה נוגע לאתיופים.
זהו, אלה פחות או יותר הדברים שמציקים לי במדינה והייתי רוצה שייפתרו בצורה אחרת.

שלכם
גדעון

מאמרים נוספים

משלחת הבית של רונית 2024 לפסטיבל לה גרנדה ספדה בורונה איטליה

איכות חיים של אנשים עם מוגבלויות