חורף

שתפו

שלום חברים,
סוף סוף החורף הגיע לארצנו הקטנטונת. אומרים שנהיה קר, מרגישים את הגשם, ואפילו זכינו לראות שלג בהרי ירושלים. אני איני מרגיש את הקור. בחיי, אף פעם לא קר לי. אפילו כשהייתי בלונדון עם ההורים שלי לא היה לי קר. כשנסענו ללונדון לפני כמה שנים, הלכנו ברחוב והיה מזג אוויר קריר, ואבא שלי דאג שאלבש מעיל, אבל היה לי חם עד כדי כך שהזעתי, אז ויתרתי על המעיל והלכתי עם חולצה קצרה בשיא הקור!

אני כמו עץ ירוק-עד שאף פעם לא נובל, חמים לי כל השנה.
בגלל שהבלוג הזה מתפרסם באינטרנט, אני רוצה לדבר אתכם על כללי בטיחות בשימוש בפייסבוק ובאינטרנט. אתם יודעים שאני יכול לפתוח לעצמי פרופיל בפייסבוק, לשים תמונה של בחורה ולקרוא לעצמי גבריאלה ולהתחיל לנהל אתכם שיחות ולאמץ לעצמי התנהגויות של בחורה באינטרנט? ואין לכם שום דרך לדעת שמי שמתכתב אתכם זה לא אישה אלא גבר.
המסר שאני מנסה להעביר הוא – שכאשר אתם מנהלים שיחות עם מישהו חדש בפייסבוק והוא מזמין אתכם להיפגש איתו תמיד תנהגו במשנה זהירות.
אם אדם שאינכם מכירים מדבר אתכם וטוען שהוא ראה אתכם במסיבה או בפעילות ב"בית של רונית" (או בכל מני מקומות אחרים) ואתם בכלל לא זוכרים שפגשתם אותו – פשוט אל תדברו אתו ותמחקו אותו מרשימת החברים שלכם בפייסבוק.
אפשר להתכתב עם אנשים בפייסבוק אבל תיזהרו ואל תתנו לאנשים שאתם לא מכירים את הפרטים האישיים שלכם, כמו הכתובת שלכם ומספר הטלפון שלכם. אם בכל זאת מישהו שאתם לא מכירים מצליח להשיג את הכתובת שלכם ואת מספר הטלפון שלכם והוא מטריד אתכם בטלפון, אז תספרו להורים שלכם או שתספרו למישהו שאתם נותנים בו אמון או שתטלפנו למשטרה.
בכל מקרה אל תשמרו דברים בבטן, כי אם תעשו את זה הבעיה רק תגדל ותגדל ותמיד תזכרו שמי אשם זה המטרידן ולא אתם.
הטרדה היא סיטואציה שמישהו גורם לנו להרגיש אי נוחות לידו או בשיחה בטלפון או בפייסבוק. אנשים מטרידים מכל מיני סיבות – למשל יש אנשים שמטרדים אתכם כי הם רוצים לנצל אתכם (מבחינה כספית או מבחינה מנית), או שיש אנשים שסובלים ממוגבלויות, שלא מאפשרות להם לנהל קשר חברתי ולכן בשביל ליצור קשר חברתי הם מטרידים, כי זו הדרך היחידה שמוכרת להם. בכל מקרה אף אחד מאתנו לא צריך להשלים עם הסבל שאדם השני גורם לנו, בין אם הוא מתכוון לכך ובין אם הוא לא מתכוון לכך. אז אתם צריכים להסביר לאותו אדם שלמרות שאתם רוצים להיות אתו בקשר – זה לא נעים לכם שהוא מטריד אתכם. ובכל מקרה כדאי שתתייעצו עם מישהו שאתם סומכים עליו.
זהו לפעם הזו, המשך חורף נעים ושנה אזרחית טובה!
שלכם, ג. וזינה.

מאמרים נוספים

אנשים עם מוגבלות ומלחמת חרבות ברזל