זה יעבוד אם אני אעבוד?

שתפו

זה יעבוד אם אני אעבוד?
שלום לכל מי שקורא אותי,
היום אני הולך לדבר על השאלה: האם אני מסוגל לעבוד? במה זה כרוך ומה ההשלכות של זה?
אם נגיד שמצאתי עבודה, איך אני מתמודד עם זה? זה אומר לקום בבוקר מוקדם, להתארגן ולהתלבש בבגדים יפים, לאכול ארוחת בוקר. כל זה בטח עד שעה 7 וחצי, שלא כמו היום שאני קם כל בוקר בערך בשעה 9. אני צריך ללכת לתחנת האוטובוס, לחכות שיגיע ואז לעלות לאוטובוס. בדרך כלל עוזרים לי לעלות לאוטובוסים אבל פה אין מי שיעזור אז אני אחזיק במעקה ואטפס למעלה.
בקורס ניהול אישי ב"בית של רונית" אנחנו מתרגלים נסיעה באוטובוס, למשל נסענו מהמרכז לקופיקס בכפר סבא, שאלתי את המדריכה כמה לשלם לנהג ושילמתי לו. עשינו את זה כמה פעמים ואני חושב שאני יכול לעשות את זה, אני קצת מתקשה בחשבון אבל בשביל מה יש רב קו?
עכשיו אני צריך לדעת איפה לרדת. באוטובוסים אומרים ברמקול את השמות של התחנות ולפי זה אני יכול לדעת איפה לרדת. אחרי שירדתי אני צריך לדעת איך אני מגיע מהתחנה לעבודה. כשאני נמצא בעבודה, אני מברך בוקר טוב, רושם נוכחות ומתחיל לעבוד. זה אומר שבזמן שאני בעבודה אני צריך להיות ביחסים טובים עם שאר העובדים וגם עם הבוס, לעשות מה שאני צריך ומה שמבקשים ממני ולא להיות אחד מהמתווכחים. אני צריך להכיר את העבודה, לדעת לעשות את התפקיד שלי אחרי שילמדו אותי מה צריך לעשות. בסוף יום העבודה אני צריך ללכת לתחנת האוטובוס ולנסוע חזרה הביתה.
אני מבין שבעקבות זה שאני אתחיל לעבוד יתרחשו שינויים בסדר החיים שלי העכשוויים: אני אצטרך לוותר על פעילויות שיש לי במהלך היום כמו קורס ניהול אישי, שיעור פילאטיס, פיתוח קול ומחשב. אני אצטרך לקום מוקדם בבוקר ולא לישון עד 9 כמו היום. אני אצטרך ללכת לישון מוקדם, בתשע וחצי או עשר, לא כמו היום שאני הולך לישון בערך בשתיים בלילה.
אני מקווה שזה שאני אעבוד יגרום לזה שאני אפתח יותר עצמאות בהתארגנות שלי, כמו להכין לעצמי כריכים לעבודה, לסדר את התיק ובכלל להיות עצמאי בכל ההתארגנות שלי בבוקר. זה יגרום לזה שאהיה עצמאי גם בנסיעות באוטובוסים ואז אוכל לנסוע גם לסרט למשל או להצגה. אולי זה יגרום לזה שיהיו לי יותר חברים, אנשים מהמקום עבודה ולא רק מ"הבית של רונית".
מי יודע, אולי אכיר שם מישהי שתמצא חן בעיני ואולי נתיידד ואולי נראה אם זה יתפתח ליותר.
אני יודע שאצטרך לוותר על חלק מהחופשות שאני יוצא אליהם עם ההורים שלי. אני יודע שזה יהיה בסדר מבחינתם. ובכל מקרה, תמיד אוכל לבקש חופש כשאני נוסע לחו"ל עם ההורים או עם "הבית של רונית".
זהו. אם כל זה יכול לקרות או יקרה, מי יודע? ימים יגידו.

שלכם,
גדעון

מאמרים נוספים

אנשים עם מוגבלות ומלחמת חרבות ברזל