דילמות

שתפו

שלום לכל הקוראים,
אני רוצה לדבר על הנושא של דילמות וקבלת החלטות, בעקבות מקרה שקרה לפני בערך שלושה שבועות.
הוזמנתי לשני ימי הולדת של שני חברים שונים, חבר אחד מ"הבית של רונית", נקרא לו "החבר", וידידה שלמדה איתי בבית ספר, נקרא לה "הידידה".
בהתחלה הוזמנתי ע"י הידידה מבית הספר ליום הולדת שלה ביום שישי וכשהחבר הזמין אותי ליום ההולדת שלו גם ביום שישי, חשבתי שהוא מתכוון שהמסיבה שלו היא ביום שישי שאחרי. אבל אבא שלי אמר לי ששני ימי ההולדת הם באותו יום שישי, זה אחרי שכבר אמרתי לידידה שאני אבוא אליה.
אחרי שאבא עדכן אותי, הודעתי בווטסאפ של הקבוצה החברתית ב"בית של רונית" שאני לא אוכל לבוא ליום ההולדת של החבר כי הוזמנתי כבר לזה של הידידה. החבר ענה שבסדר אבל כמה ימים לפני יום ההולדת שלו, בפגישה של הקבוצה החברתית שלי ב"בית של רונית" הנושא עלה לדיון. החברים בקבוצה רצו שאבוא למסיבה של החבר אבל אני כבר הבטחתי לידידה שאבוא אליה.
זה יצר אצלי קונפליקט, הרגשתי בין הפטיש לסדן, הייתי בלחץ ולא ידעתי מה לעשות ומה להחליט. הסתכלתי בהודעת הווטסאפ של הידידה ואז ראיתי שבעצם המסיבה שלה היא בשעה 6 אחה"צ בעוד המסיבה של החבר היא בשעה 8 וחצי בערב. בלי שתכננתי, במקרה, התברר שהבעיה נפתרה כי שתי המסיבות לא באותו הזמן. איזה מזל!
אבל מה היה קורה אם הבעיה לא היתה נפתרת ככה? מה הייתי עושה? העניין היה עושה לי הרגשה לא טובה. אני חושב שאם הייתי נשאר בהחלטה ללכת למסיבה של הידידה, החבר היה נפגע למרות שזה לא מה שאני מתכוון, ואולי לפי התגובה החריפה שלו לזה שבהתחלה אמרתי לו שאני לא יכול להגיע, הוא היה מחזיר לי ולא היה בא למשהו שאני הייתי מזמין אותו.
אבל אני יודע שכשצריך להחליט בין שתי אפשרויות כאלה, מישהו תמיד יתאכזב.
למשל, אם אני צריך להחליט בין ללכת לחתונה משפחתית לבין פגישה ב"בית של רונית" לקראת נסיעה לחו"ל, לגרמניה (מקרה שהיה באמת). החלטתי ללכת לחתונה המשפחתית. כשהחלטתי והודעתי שאני לא בא לפגישת חו"ל, שוב הייתי בדילמה ובלחץ, ידעתי שהפגישה לפני הנסיעה חשובה אבל החלטתי ללכת לחתונה כי אני חושב שמשפחה זה משהו מאד חשוב. אני חושב שהחלטתי נכון.
החיים מוצפים בדילמות, יש לי עוד כל מיני דוגמאות להחלטות שאני צריך לעשות שמלחיצות אותי כי אני לא רוצה לפגוע באף אחד, לפעמים יש דילמות שניתנות לפתרון ולפעמים לא ואז הבחירה קשה וגורמת לאכזבה ואולי לכעס לאותו צד שלא בחרתי בו. לפעמים סופגים תגובה לא יפה בגלל האכזבה ולפעמים זה מתקבל בהבנה. בכל מקרה, הבחירה שלי היא לא מתוך רצון לפגוע במישהו אלא כי אין ברירה.
זה נושא שמעסיק אותי מאוד וגם את שאר החברים שלי, כי קשה לנו להתמודד עם דילמות כאלה ואנחנו זקוקים לעזרה. בקבוצה החברתית אנחנו עובדים על זה.
זהו, זה מה שהיה לי להגיד בעניין הזה.

שלכם,
גדעון

מאמרים נוספים

אנשים עם מוגבלות ומלחמת חרבות ברזל