איך אדע במי לבחור?

שתפו

יש עכשיו מצב חדש שבו אולי יהיו חילופי שלטון אבל זה לא משנה ולא עוזר לדילמה שלי, אני בינתיים לא יודע עדיין למי אני מצביע. כנראה שאצטרך לחכות ולראות איזה עוד תהליכים יהיו עד הבחירות ואולי זה יעזור לי בסוף להחליט.

שלום לכל הקוראים,

לקראת הבחירות הקרובות לכנסת עולות בי כל מיני מחשבות בעקבות רצף של אירועים במפלגות השונות ואשר גורמים לי לדילמה בהחלטה למי להצביע.

במפלגת העבודה אבי גבאי פיטר את ציפי לבני בצורה לא יפה ומבישה באמצע מסיבת עיתונאים בטלוויזיה, במקום להזמין אותה לפגישה ולהיפרד ממנה בצורה מכובדת.
נראה לי שבמפלגת העבודה יש אנשים טובים שנבחרו בפריימריז האחרונים אבל אין שם את הכריזמה של יצחק רבין.
יש שם משחקי אגו, כל אחד רוצה לפגוע בשני, בסקרים הם יורדים ואין להם הרבה מנדטים, אולי זה ישתנה עם האנשים הטובים שנבחרו. גם ההצטרפות של טל רוסו אולי תעזור להם.

מפלגת כחול לבן נוצרה מאיחוד של המפלגה של בני גנץ ובוגי יעלון עם מפלגת יש עתיד של יאיר לפיד.
גם גבי אשכנזי, הרמטכ"ל לשעבר הצטרף אליהם וזה גרם לזינוק בכוח של המפלגה החדשה. בסקרים רואים שהם מקבלים הרבה יותר מנדטים מהליכוד. עכשיו בליכוד יש פחד שהם יפסידו בבחירות ויאבדו את השלטון למפלגת כחול לבן.
בני גנץ כבר הצהיר שהוא יתקן את חוק הלאום, אני חושב שזה טוב, החוק מפלה את הדרוזים שמשרתים בצבא כמו כולם וגם מכירים בזה שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי. בהסכם של גנץ ולפיד הם החליטו על רוטציה בתפקידים, גנץ יהיה ראש הממשלה שנתיים וחצי ואחר כך יאיר לפיד יחליף אותו לשנה וחצי.
אני לא יודע אם זה טוב או לא טוב, אם הם ייבחרו נראה איך זה יהיה.

בליכוד יש הרבה חברי כנסת שלא ממש מביאים כבוד לליכוד.
הכי גרוע בעיני היה אורן חזן שהוא אדם גס רוח, כמו הצורה שהוא דיבר אל אילן גילאון כשקרא לו חצי בן אדם או כשלעג לקארין אלהרר על הנכות שלה ועוד כל מיני התבטאויות כלפי אנשים אחרים.
עכשיו שהוא כבר עף מהליכוד אני חושב שזה טוב בשביל הליכוד שהוא כבר לא איתם ולא עושה להם בושות.
יש גם את מירי רגב, דודי אמסלם, דוד ביטן ומיקי זוהר שמתנהגים כמו בריונים.
וכמובן ביבי שגורם לפילוג בעם, תוקף את המשטרה, את היועץ המשפטי, את בתי המשפט ובכל דבר מאשים את השמאל גם אם אין לשמאל שום קשר. הוא גם גרם לזה שמפלגת הבית היהודי צירפה אליה את עוצמה יהודית שהיא מפלגה ימנית קיצונית שממשיכה את "כך" של מאיר כהנא. אני חושב שזה מעשה רע ואגואיסטי של ביבי, רק בשביל לשמור על הכיסא שלו.
עכשיו כשעומדים להגיש נגדו כתב אישום, אם הוא יעמוד למשפט ואם הוא יורשע הוא לא יוכל להיות ראש הממשלה, אני חושב שברגע שמודיעים לו שמגישים נגדו כתב אישום הוא צריך להתפטר.
אולי הליכוד ימצאו במקומו מועמד ראוי יותר.

על המפלגות החרדיות והערביות אין לי כל כך מה להגיד, אני בטוח לא אצביע לאף אחת מהם.

יש את שאר המפלגות כמו כולנו ומרץ שלפי הסקרים לא בטוח שהם בכלל יעברו את אחוז החסימה ויגיעו לכנסת, אני חושב שזה לא טוב שהם לא יהיו בכנסת כי הם מפלגות חברתיות, אפילו שמרץ יותר מדי שמאל לטעמי אבל הם מנסים לשפר מבחינה חברתית.
גם הימין החדש לא ברור מה יהיה איתם וגם ליברמן בסקרים לא עובר את אחוז החסימה.

יש עכשיו מצב חדש שבו אולי יהיו חילופי שלטון אבל זה לא משנה ולא עוזר לדילמה שלי, אני בינתיים לא יודע עדיין למי אני מצביע. כנראה שאצטרך לחכות ולראות איזה עוד תהליכים יהיו עד הבחירות ואולי זה יעזור לי בסוף להחליט.

 

שלכם

גדעון

מאמרים נוספים

אנשים עם מוגבלות ומלחמת חרבות ברזל