ה"אני מאמין" של "הבית של רונית"

שתפו

הערוץ המשמעותי באינטראקציה עם אנשים מיוחדים הוא להיות נוכח בחייהם כיצור אנושי ולהפגין נוכחות יציבה ומתמשכת.
לנוכחותנו בעולמם נדרשים העזה ואומץ להיות במקום הלא מוכר והלא ידוע. מקום המכריח אותנו להתחבר לצד האנושי ביותר בתוכנו. יכולת זו מאפשרת את החיבור האמיתי עם האנשים המיוחדים, ואף עם ההוויה הפנימית שלנו.
החשוב הוא לזהות את האנשים המיוחדים כחלק מההוויה האנושית כולה, ולא כחלק נפרד ממנה.
בנוכחותנו בעולמם עלינו להיות ערים לרגשותינו, כדי שנוכל לשים לב לרגשותיהם. לא תמיד זוהי משימה קלה עבורנו, ובכל זאת, אנו מחויבים לכך. בקרבתם אנו יכולים להיות אנו, מבלי להיות רחוקים, סגורים, מפוחדים או בלתי קשובים, ולגלות כי מנעד הרגשות שלנו זהה, אם כי רגשותיהם באים לידי ביטוי באופן גלוי וישיר יותר.
האנשים המיוחדים מלמדים אותנו לשים בצד את כל הדברים שאנו יודעים לכאורה, ולהיות פתוחים לגלות עולמות שונים של חשיבה, תקשורת ותבונה. עולמם עשיר לא פחות משלנו, ולעתים אף יותר. יכולתם להיות נוכחים באופן תמים וישיר היא יוצאת דופן. הם אינם חלשים או נחותים מאיתנו. הם שונים. השוני מתבטא באופן התבוננותם על החיים, על עצמם, על האנושיות כולה, התבוננות שאינה מוסיפה או מורידה מהמראה עצמו, אלא רואה את הדברים כפשוטם.
אחת התכונות המשמעותיות שלהם בתפיסת האחר, היא קבלתם את האחר באשר הוא, מבלי לאפיין אותו באופן אוטומטי לתוך קטגוריה מסוימת כמו: מגדר, מראה, דת, תארים, תפקיד, מצב סוציו-אקונומי. עבור "האנשים הרגילים" נחוץ מאמץ של שנים בעבודת התפתחות ואמונה בתהליך החיים, בכדי להגיע לאיכות התבוננות נקייה ופשוטה על האחר כפי שיש לאנשים המיוחדים. יתרה מזאת, התבוננותם כרוכה באמונה, כי מה שקורה הוא האמת המוחלטת. זוהי מעלה אנושית נדירה.
הקירבה לאנשים מיוחדים לאורך השנים, לימדה אותנו על תפקידם בעולם: מפגש איתם מאפשר לנו את השיקוף של עצמנו אל מול הקושי להיות פתוחים, חשופים וגלויים לאהבה בכל גווניה. הווייתם מזמנת לנו אפשרות ללמוד לאהוב את האחר ולקבל את עצמנו. דרכם אנו יכולים למצוא את הנתיב לאהבה.
האנשים המיוחדים חשובים לעולם ומאזנים את חיינו המלאים חומריות, שליטה, כוחניות. הם מלמדים אותנו להיות בשאלה, בספק, באי ידיעה, ומאפשרים לנו לחשוב באופן יצירתי ולא שגרתי. הם מאתגרים את התפיסות המאוד בסיסיות שלנו ביחס לאושר, הצלחה ומעמד.
האנשים המיוחדים הנם מקור השראה גדול, וכל מי שבא במגע איתם ומתקרב באמת לעולמם, מוצא את עצמו שמח יותר, גלוי יותר ואוהב יותר.
פעמים רבות נוכחנו בהתפתחות ובשינוי אצל אנשים שעבדו וחיו בקרבתם. נוכחנו בגדילתו של הלב ובעוצמתה של השמחה המתפרצת מאנשים הנמצאים בקרבתם. אהבתם מדבקת, ממגנטת, הופכת את הלב לשמח ופתוח.
תפקידנו הוא לעשות ככל יכולתנו כדי לעזור להם למצוא את דרכם בעולם וללוות אותם בתהליכי שינוי שעשויים להשפיע על החברה כולה.

מאמרים נוספים

אנשים עם מוגבלות ומלחמת חרבות ברזל