חיים בסרט

שתפו

קולנוע היא אומנות מורכבת הכוללת הרבה מאוד רבדים, סוגים שונים של עשיה, ובעיקר עבודת צוות שמחייבת כישורים חברתיים, ויכולת לעבוד יחד ולייצר תקשורת טובה. זו אחת הסיבות שחוג הקולנוע ב"בית של רונית" הוא אחד החוגים החשובים והמיוחדים שגם מוציא תוצרים מופלאים בכל שנה.

גיל מדלסי, מנחה החוג מספר:

"כשהגעתי לחוג לקולנוע היה ברור לי שאני רוצה לאפשר לחברי החוג לספר על עצמם דרך הקולנוע שאנחנו נעשה יחד.

אנחנו נשתמש בשפת הקולנוע כך שלכל אחד מחברי החוג מתאפשר לספר על עצמו, להציג את העולם הפנימי שלו ושיהיה לו קול בעולם הזה, קול שיגיע למרחב שמחוץ לבית, קול אישי, ברור, כן ומשמעותי, קול שיגרום להם להרגיש ששומעים אותם, כי לכל אחד מגיע שישמעו אותו בצורה מכובדת וברורה.

החיבור של החברים לקולנוע מגיע בעיקר לגיוון של העשייה הקולנועית על תפקידיו השונים, בהם צילום, כתיבת תסריט ומשחק. כך כל חברי החוג מקבלים במה למצוא את נקודות החוזקה שלהם בתוך עולם הקולנוע ולקחת חלק פעיל".

 

איך עובדת להם עבודת הצוות שמצריכה היצירה הקולנועית?

"הגעתי לקבוצה מגובשת שכבר ידעה לעבוד יחד, כך שהם כבר מורגלים בעבודת צוות וזה מאוד יפה להיכנס לקבוצה שבה כולם מאורגנים ויודעים איך לתפקד יחד בדרך שמביאה אותם להגיע לתוצאות הרצויות בצורה טובה ומקצועית."

 

איזה תחומים בעיקר אוהבים החברים בבית של רונית בחוג לקולנוע?

"אני מרגיש שכולם מתחברים לכל התחומים, אך אם אני צריך לבחור תחום עיקרי זה הצילום. אני מגיע עם המצלמה שלי שהיא מצלמה מקצועית ואני מלמד אותם להשתמש בה ואני מרגיש שזה תחום שבו כולם מוצאים חיבור."

 

גיל מסכם את היתרון בעבודה עם אנשים מיוחדים:

"קיימת נכונות לעשייה, רצון וסקרנות אמיתית. אנחנו מצליחים להגיע לתוצרים מאוד משמעותיים בעבודה המשותפת בחוג לקולנוע, המיקוד במפגשים הוא לייצר כמה שיותר תוכן מקרי משלנו, שיאפשר לחברי החוג לקחת חלק בעולם הקולנוע על כל גווניו.

העבודה המשותפת מגיעה עם המון אהבה ורגישות לעשייה הקולנועית. עבורי זו שפה שמאפשרת לכל אחד להביע את עצמו בדרכים שונות ומגוונות, ולכן עבור החברים בחוג זה מרחב מושלם לשיח ותקשורת עם העולם שבחוץ.

אחת הנקודות שאותן אפשר לראות כהבדל זה בצורך לתווך את המידע בצורה ברורה יותר ובליווי האישי לאורך העשייה, אך אנחנו מצליחים להתגבר על כל קושי או אתגר ולמצוא פתרונות שיאפשרו לנו להגיע לתוצאה הרצויה.

במהלך השנה כתבנו תסריט מדהים של עשרה עמודים שלצערי לא התאפשר לנו להפיק לסרט בגלל אילוצי התקופה, אנחנו מאוד מקווים שנצליח להוציא את הסרט לפועל. אנחנו עובדים על קליפ שנמצא בשלבי סיום ומתכננים סרט תיעודי קצר בקרוב."

 

מאמרים נוספים

משלחת הבית של רונית 2024 לפסטיבל לה גרנדה ספדה בורונה איטליה

איכות חיים של אנשים עם מוגבלויות