מרכז התפתחות אישית וחברתית לאנשים מיוחדים בתפקוד גבוה​

המרכז מקנה רכישת מיומנויות וכישורים חברתיים, מייצר הזדמנויות להיפגש בעשייה משמעותית, ולפתח את היכולות והפוטנציאל לקידום חייהם של האנשים המיוחדים.

רוצים להתייעץ איתנו?

אודות הבית של רונית

אני רונית, אימא של הגר. הגר היא ילדה מיוחדת, מיוחדת בשבילנו, וגם אישה עם צרכים מיוחדים.
כאימא לבת כזו עברתי את המסע הארוך ומשנה החיים הזה, שהופך אותי למי שאני היום. לפני כעשר שנים עמדתי מול ההבנה שברגע שהגר תצא ממערכת החינוך, כל העולם שלה משתנה.
כמו לכל ההורים המיוחדים חשוב לי לתת להגר הגנה, תמיכה ועצמאות מרבית. חשוב לי שהמסגרות שבהן היא נמצאת תהיינה מותאמות לרמת התפקוד שלה, שיטפחו אותה ויביאו אותה למקסימום הפוטנציאל שלה. עמדתי מול הדילמה המשולשת של דיור–תעסוקה-חיי חברה לבת שלי, וכשלא מצאתי מסגרת מתאימה שתהפוך את הילדה שלי למאושרת, הקמתי אחת כזאת בעצמי.
"הבית של רונית” הוא מפעל חיי ויש לו מטרה אחת – לייצר מסגרת אישית וחברתית תומכת ומותאמת לאנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים, העובדת בגישה ייחודית, הוליסטית אינטגרטיבית, כזאת שתשנה את חייהם.

הפעילויות במרכז כוללות

קבוצות חברתיות

מסגרת חברתית בהדרכה מקצועית המעניקה כלים לעצמאות ושילוב בקהילה

טיולים בארץ ובחו"ל

פעם בחודש טיולים ברחבי הארץ ופעמיים בשנה טיולים בחו''ל

פעילויות נוספות

תכנית הכנה ותמיכה בזוגיות, מכללה, חוגים קורסים ועוד

אירועים חברתיים

בסופי השבוע: מסיבות, ערבי הכרויות, ערבי שיח הקרנות סרטים ועוד

הצטרפו לקהילה תומכת ומעצימה

סוד ההצלחה שלנו

ההורים מספרים על הבית של רונית

אני רק שאלה

כאשר מסתיימת מערכת החינוך, הילד יוצא משיגרה, ובעיקר מאבד את הקשרים החבריים שלו כי אין לו כישורים חברתיים. אחד הדברים הבולטים אצל צעירים עם צרכים מיוחדים הוא חוסר הידע והכלים שיש להם לתחזק לאורך זמן קשרים חברתיים. בבית של רונית אנחנו נותנים להם מסגרת קבועה למפגשים עם חברים, הכוללים חוגים, מסיבות, טיולים ופעילויות נוספות, אבל חשוב מזה, אנחנו נותנים להם בקבוצות החברתיות את הכלים והיכולות, כולל תרגול בשטח כל הזמן, לייצר ולשמר קשרים חברתיים, כדי למנוע בדידות ותסכול. הקבוצות החברתיות שלנו פועלות על פי הגישה ההוליסטית אינטגרטיבית שמראה תוצאות מדהימות וצעירים שהתחילו אצלנו בודדים וללא כישורים להתנהל בחברה ולשמור על מערכות יחסים, הם היום צעירים עם חיי חברה ענפים, פעילויות לרוב, ובהמשך גם מקומות עבודה בקהילה ויציאה לדיור עצמאי.

לא, בפגישות הראשונות של ההתאמה וההיכרות מתאים הצוות במרכז את התוכנית המתאימה ביותר באופן אישי לכל מצטרף חדש לבית של רונית. לאורך החודשים הראשונים, נבחנת ההתאקלמות וההסתגלות של כל מצטרף חדש על ידי אשת מקצוע ונעשים שינויים בתוכנית הקבוצות והחוגים שלו עד שמגיעים להרכב המיטבי שיספק את החבר החדש ויתן לו את הסביבה הטובה ביותר כדי להתפתח ולפרוח אישית וחברתית.

זה תלוי בגורמים רבים החל מהתוכנית האישית שנתפרה לכם ועד למטרה שאותה תרצו להשיג, אבל אנחנו מבטיחים שלא יהיה אדם מיוחד שמתאים למסגרת ויידחה בגלל בעיית תקציב. יש לנו תוכנית מלגות והיא בדיוק בשביל זה.

לא, אבל בבית של רונית אנחנו מבינים את הקושי שיש בהסתגלות למסגרת חדשה, לאנשים חדשים ולפעילויות שלא הכרתם, לכן החודש הראשון הוא התנסות חינמית לכל המצטרפים. בנוסף, בשלושת החודשים הראשונים מקבל המצטרף החדש ליווי של אנשי מקצוע ומעקב מקצועי כדי להקל עליו את ההסתגלות וכדי לשפר את התוכנית האישית שלו.

כולם מוזמנים. לנו, בבית של רונית, לא משנה מה האיבחון שקיבלתם ומה ההגדרות שלכם, מעניין אותנו רק מי אתם ולמה אתם זקוקים. כל חבר המאובחן ברמת תפקוד גבוהה יכול להיות חלק מהבית של רונית.

אנחנו לא מתנ"ס. מטרתינו היא לא רק לעשות כיף, למרות שעושים המון כיף, המטרה שלנו היא להביא את האדם המיוחד למקסימום ההתפתחות שלו, למצות את כל הפוטנציאל שלו, למצוא את החוזקות שלו ולמנף אותם, וכל זה כדי לעזור לו ככל האפשר להשתלב בקהילה ולנהל חיים עצמאיים ומספקים.